SZKOLENIE Zmiany w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami
Poniedziałek 18.09.2017

 SZKOLENIE W RSPON

„Zmiany w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami związane z działalnością zawodową pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości oraz w dzierżawie, użytkowaniu i użytkowaniu wieczystym nieruchomości publicznych”

BEZPIECZNY NAJEM 2017
Wtorek 01.08.2017

 Zaczął się czas wzmożonej aktywności na rynku nieruchomości – studenci zaczynają szukać mieszkań do wynajęcia. Jak co roku, młodzi ludzie, często nie znający realiów w nowych miastach, mogą paść ofiarą nieuczciwych pseudoagencji nieruchomości. Dlatego już 15 sierpnia Polska Federacja Rynku Nieruchomości rusza z kolejną edycją ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „BEZPIECZNY NAJEM 2017”. Warto pamiętać, że profesjonalnych pośredników można łatwo znaleźć w Centralnym Rejestrze PFRN (www.rejestr.pfrn.pl), w którym widnieje już ponad 8 tys. nazwisk.

Przybywa błędnych informacji o nieruchomościach
Wtorek 01.08.2017

 Ilość błędnych informacji o nieruchomościach przybywa w tempie przyśpieszonym. Popełniać błędy to rzecz ludzka ale skala tych uchybień na przestrzeni ostatnich lat jest zastraszająca. Mam na myśli błędy urzędnicze w zapisach ze źródeł nieruchomości jak i wady prawne. Dochodzą do tego błędne wnioski wynikające z interpretacji sprzecznych zapisów, a co się z tym wiąże sprzeczne orzecznictwo sądowe. Nieudolne próby naprawiania błędów legislacyjnych często kończą się jeszcze większym ich skomplikowaniem i tzw bubel prawny jest gotowy. 

WALNE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
Czwartek 22.06.2017

 Na podstawie § 21 Statutu RSPON Zarząd RSPON postanawia zwołać Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków w dniu 29 czerwca 2017 roku w sali szkoleniowej Banku Pekao S.A. przy ul. Solarza 13a w Rzeszowie.

KURS POŚREDNIK I ZARZĄDCA NIERUCHOIMOŚCI
Czwartek 18.05.2017

 W dniu 20 maja o godz 9:00 w Rzeszowie przy ul. Solarza 13a (sala szkoleniowa przy banku PEKAO SA) rozpoczynamy kurs dla pośredników i/lub zarządców nieruchomości. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na biuro@rspon.pl

KORZYŚCI Z CZŁONKOSTWA W STOWARZYSZENIU
Czwartek 11.05.2017

Do głównych celów Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości należy wzmacnianie wizerunku pośrednika w obrocie nieruchomościami /zarządcy nieruchomości  jako członka profesjonalnej grupy zawodowej, kontrola przestrzegania standardów, wzmacnianie współpracy między członkami Stowarzyszenia, integracja środowiska pośredników/zarządców, a także stałe podnoszenie ich kwalifikacji.

WESOŁYCH ŚWIĄT
Wtorek 11.04.2017

 

 

 WESOŁYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

WESOŁEGO ALLELUJA!

Nowelizacja Ustawy o gospodarce nieruchomościami cd
Poniedziałek 13.03.2017

 Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC kara finansowa zamiast nieważności umowy. To najważniejsza zmiana w nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami po konsultacjach w zeszłym roku.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami to przeszłość czy historia
Poniedziałek 27.02.2017

 Co zmieniło się w zawodzie pośrednika, jaka czeka nas przyszłość, czy będziemy potrzebni naszym klientom, czy będzie lepiej, czy lepiej już było? Myślę, że takie pytania nurtują często osoby które wykonują ten zawód i te które zaczynają lub mają zamiar zacząć przygodę z tym zawodem.

Podkarpacki rynek nieruchomości w obliczu najazdu sąsiadów
Wtorek 14.02.2017

 Coraz więcej obywateli Ukrainy przebywa na terenie RP. Porównuje się ich z uchodźcami chociaż nimi nie są. Na terenie woj. podkarpackiego to głównie drobni przedsiębiorcy zaopatrujący się w towary dla swoich biznesów prowadzonych po drugiej stronie, pracownicy sezonowi i uczniowie. 

zobacz starsze

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników
w Obrocie Nieruchomościami (c) 2013
realizacja: www.rspon.pl | odwiedzin: 15048